Jak dbać o baterię łazienkową i kuchenną? 0
Jak dbać o baterię łazienkową i kuchenną?

Jak dbać o baterię łazienkową i kuchenną?

W sklepach dostaniemy dziesiątki wariantów baterii łazienkowych i kuchennych, które różnią się designem i użytkowością. Aby długo cieszyć się ich wyglądem, należy o nie odpowiednio dbać.

 

O czym musimy pamiętać?

Co tygodniowe mycie baterii, by pozbyć się osadów kamienia (najlepszym rozwiązaniem będzie roztwór wody z octem 1:1 lub dedykowany środek czyszczący). Dzięki temu zapobiegniemy nawarstwieniu się kamienia i osadów z mydła. Pamiętajmy by kupować środki bez zawartości kwasów, alkoholu czy chloru oraz używać delikatnych gąbek i ściereczek. Ścierne drobiny i przyrządy mogą trwale uszkodzić zewnętrzną powierzchnię baterii. Jeśli czyścimy baterię termostatyczną, istotne jest także przekręcanie pokrętła termostatu, aby kamień nie zbierał się w środku i nie uszkadzał głowicy.

Dobrym sposobem na lśniącą baterię jest też przetarcie jej do sucha każdorazowo po użyciu. Dzięki temu dużo później zaobserwujemy osadzanie się kamienia i nalotów produktów.

Czyszcząc baterię należy pamiętać nawet o małych zakamarkach i niewidocznych częściach takich jak regulator. Regulator strumienia wody - zbudowany ze specjalnych sitek z tworzywa oraz stali nierdzewnej. Działa jak filtr, na którym zatrzymują się zanieczyszczenia. By osad nie utrudniał przepływu wody powinno się go czyścić dwa razy do roku. W przypadku twardej wody nawet raz w miesiącu.

W tym celu należy zdemontować regulator, opłukać bieżącym strumieniem wody, wytrzeć i ponownie zamontować. Można też odmoczyć go w occie i delikatnie wyszorować miękką szczoteczką do zębów.

Podczas czyszczenia pamiętajmy też by zadbać o głowice, przełączniki natrysku, mocowania wylewek. Trudno dostępne miejsca można obłożyć ręcznikiem papierowym lub watą nasączoną w detergencie i zostawić na kilka minut by osad stał się łatwiejszy do usunięcia.

By cieszyć się nienagannym wyglądem swojej łazienki, a przede wszystkim umywalki taką pielęgnacje należy powtarzać co najmniej raz w tygodniu. Warto też zbadać jakość wody, w tym twardość.

 

 

Jak sprawdzić jakość wody w swoim domu?

 

 

A jak dbać o czarne baterie?

Czarne baterie prezentują się bardzo elegancko i są oryginalną ozdobą w łazience. Niestety, powstają na nich widoczne zacieki oraz osady z mydła, które prezentują się raczej w mało estetyczny sposób.

Nie należy jednak się martwić, utrzymanie ich w czystości jest porównywalne do baterii chromowanych. Odpowiednie środki i metody wystarczą. Przy czyszczeniu tego typu baterii ważne jest by używać delikatnych detergentów, które nie zawierają ściernych drobinek. Najlepiej zastosować preparat przeznaczony do materiału, z którego wykonana jest bateria. Ścierne gąbki i ściereczki mogą spowodować uszkodzenia w warstwie ochronnej, dlatego polecamy ściereczki z mikrofibry, które znakomicie poradzą sobie z usunięciem zabrudzeń, nie rysując przy tym baterii. Po umyciu baterie należy wytrzeć do sucha czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Żeby utrzymać pięknie wyglądające, czyste baterie należy je pielęgnować co 3-4 dni, lub tak często jak zaobserwujemy na nich większe mydlane zacieki.

Szukasz baterii łazienkowej lub kuchennej? Sprawdź naszą ofertę...

Na dole posta proponuje hiperłącze do kategorii produktowej “armatura do kuchnii i łazienki” lub karuzelę produktów jeśli jest to możliwe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium